O nás


Na foto zľava: Rastro Kašprák, Matušino Kašprák, Jožko Kašprák, Briano Kašprák

Sme jednou z množstva organizácii, ktoré ponúkajú detské tábory.
Myslíte si, že všetci splnia to čo sľúbia?
Doposiaľ sme úspešne a bez úrazov odrekreovali viac ako 10 000 detí.HISTÓRIA
Vážení priatelia, pozdravujem Vás, prajem dobré zdravie, šťastie a pohodu. Volám sa Jožo Kašprák, som nadšenec detských táborov a od r. 1970 sa počas leta zabávam s mládežou. V r. 1992 sme spolu s Jožkom Kučkovským a Mirom Dugasom založili Cestovnú kanceláriu MR.OAZAS, len a len pre deti. Skutočná špecializácia totiž prináša úspech. Seriózna príprava programu a najmä táborových pracovníkov, ich výber a nie nábor, preškoľovanie zaberie toľko času, že nepredávame zahraničné zájazdy ani letenky. V roku 2001 sme založili aj Občianske združenie Ok.OAZAK - Orientačný klub odvážnych zvedavých kamarátov, ktorého hlavným cieľom je mimoškolská výchovná činnosť 7-15 ročných detí a to aj formou letných táborov. Žijem pre naše tábory, ale čas sa nedá zastaviť a pochodeň sa má odovzdať, kým jasne horí. Od roku 2004 prebrali MR.OAZAS - OK.OAZAK mladší, fyzicky vitálnejší nadšenci detských táborov – moji synovia (Matúš, Branislav a Rastislav) spolu s ďalšími skvelými OAZASákmi. Leto v ich réžii je skutočne super.

O TÁBORE MR.OAZAS
Už 29. sezónu za sebou budeme rozdávať deťom radosť, lásku a poučenie v našom tábore. OAZAS-áci (táboroví pracovníci) sú skvelí mladí ľudia, ktorých spája láska k deťom a priateľstvo. Pred tábormi na jar sa každoročne stretávame na školení a na jeseň hodnotíme. Čo tam robíme? Hráme sa ako deti. Veľmi ťažko by ste uhádli, kto z nás je lekár, mechanik, študent, učiteľ či úradník. Kto z nás ovláda bojové umenie, jazyky, či rozumie počítačom, gitare, autám... Určite by ste však spoznali, že máme radi ľudí, dobrú zábavu a deťúrence. Veľmi radi sa hráme, tvoríme, spievame, tancujeme, poznávame prírodu a športujeme... OAZASákom - "oddielákom" môže byť len ten, kto dokáže byť deťom kamarát a dá i to, čo sa nedá kúpiť. Napísať sa dá všeličo - zvážte komu zveríte rekreáciu svojich detí. Verte - neverte, úprimne fandíme všetkým, ktorí robia kvalitné tábory, ale žiaľ je dosť táborov kde deti majú len ako ubytovaných stravníkov, ktorí ich otravujú a žiadajú program. Často títo tiež „organizátori táborov“ sľubujú tie najúžasnejšie zážitky, starostlivosť atď... Zdôrazňujeme však - netvrdíme, že len ten náš tábor je kvalitný.

ŠTRUKTÚRA NÁŠHO TÁBORA
1. Deti sú rozdelené do oddielov podľa veku a pohlavia. Požiadavky na spoločné ubytovanie detí sa snažíme akceptovať v rámci možností (ubytovanie, počet detí v oddieli, vek detí a pod.).
2. Oddielová/-ý vedúca/-i sa stará o 8 - 10 detí (6 až 9 ročných, s praktikantom), o 12 - 14 detí (10 až 15 ročných).
3. Programový zástupca vedúceho tábora zabezpečuje program tábora.
4. Zdravotný zástupca vedúceho tábora je lekár.
5. Vedúci tábora je skúsený OAZASák, viackrát úspešný odd. vedúci i zástupca vedúceho tábora.

PROGRAM TÁBORA realizujeme formou hier, súťaží a dobrej zábavy. Deti aktívne ovplyvňujú život v tábore. Sú vedené k primeranej samostatnosti a spoluvytváraniu zdravej sociálnej atmosféry, v duchu kamarátstva malých, starších i dospelých. Neučíme ako funguje podnik či štát, čo urobiť na prežitie a ako sa smiať, či podnikať. Učíme - vedieme deti k tolerancii, úcte a slušnému správaniu sa k rodičom, starším a slabším i poznaniu a láske k prírode.

TÁBOR 2021
Počas leta sa budeme zabávať v rekreačnom zariadení (RZ) BRANKO, 6 km od Novej Bane. Tešíme sa na nové zážitky. Viac informácií o TÁBORE MR.OAZAS 2021 tu.

Samozrejmosťou je slušný prístup všetkých pracovníkov RZ, dostatok kvalitnej stravy i užívanie celého objektu – areálu rekračného zariadenia. Vážení priatelia, mohli by sme sa vykresľovať viac, ale veríme, že stačí uvedené. Je už len na Vás, aby ste zhodnotili naše skúsenosti, posúdili otvorený prístup i dlhodobé poskytovanie kvalitných služieb. Nemáme na reklamu, ale máme vďačné táborové deti a výborné renomé. Ponúkame tábory, s ktorými budete spokojní. Deti ktoré s nami boli tvrdia, že tábor MR.OAZAS je najlepší a radi sa k nám vracajú. Nikto Vám nedá viac poistenia, zliav, ani ničoho iného. Radi Vás o tom presvedčíme.Za tým čo je napísané stoja všetci OAZAS-áci
a zodpovedajú Kašprákovci.


OAZASácke leto 2021 sme odštartovali a beží na plné obrátky. Fotky nájdete na facebooku.

Meniny oslavuje:

Zajtra má meniny: