O nás


Sme jednou z množstva organizácii, ktoré ponúkajú detské tábory.
Myslíte si, že všetci splnia to čo sľúbia?
Doposiaľ sme úspešne a bez úrazov odrekreovali viac ako 10 000 detí.Vážení priatelia, pozdravujem Vás, prajem dobré zdravie, šťastie a pohodu. Toto foto: Jožo Kašprák, 1952, nadšenec detských táborov (máme aj atraktívnejšie tváre). Od r. 1970 sa počas leta zabávam s mládežou. So zákonitou máme troch synov (26,39 a 41 r.) V r. 1992 s Jožkom Kučkovským a Mirom Dugasom sme založili Cestovnú kanceláriu Mr. OAZAS, len a len pre deti. Skutočná špecializácia prináša úspech. Seriózna príprava programu a najmä táborových pracovníkov, ich výber a nie nábor, preškoľovanie zaberie toľko času, že nepredávame zahraničné zájazdy ani letenky. V roku 2001 sme založili aj Občianske združenie Ok. OAZAK - Orientačný klub odvážnych zvedavých kamarátov, ktorého hlavným cieľom je mimoškolská výchovná činnosť 7-15 ročných detí a to aj formou letných táborov. Žijem pre naše tábory, ale čas sa nedá zastaviť a pochodeň sa má odovzdať, kým jasne horí. Od roku 2004 prebrali Mr.OAZAS - Ok.OAZAK mladší, fyzicky vitálnejší nadšenci detí. Leto v ich réžii je skutočne super. Už 26. sezónu budeme rozdávať deťom radosť, lásku, poučenie v našom pohoda tábore. OAZAS-áci, táboroví pracovníci sú skvelí mladí ľudia, ktorých spája láska k deťom a priateľstvo. Pred tábormi sa každoročne stretávame z jari na školení a v jeseni hodnotíme. Čo tam robíme? Hráme sa ako deti. Veľmi ťažko by ste uhádli, kto z nás je lekár, mechanik, študent, učiteľ či úradník. Kto z nás ovláda bojové umenie, jazyky, či rozumie počítačom, gitare, autám... Určite by ste však poznali, že máme radi ľudí, dobrú zábavu a deťúrence. Veľmi radi sa hráme, tvoríme, spievame, tancujeme, poznávame prírodu a športujeme... OAZAS - oddielakom môže byť len ten, kto dokáže byť deťom kamarát a dá i to, čo sa nedá kúpiť. Napísať sa dá všeličo - zvážte komu zveríte rekreáciu svojich detí. Verte - neverte, úprimne fandíme všetkým ktorí robia kvalitné tábory, ale žiaľ je dosť táborov kde deti majú len ako ubytovaných stravníkov, ktorí ich otravujú a žiadajú program i dohľad. Často títo tiež „ponúkatelia táborov“ sľubujú tie najúžasnejšie zážitky, starostlivosť atď... Veľakrát ani seriózne média neuvádzajú v reklame len pravdu. Netvrdíme, že len ten náš tábor je kvalitný, ale sami viete, že deti najviac podliehajú reklame.

ŠTRUKTÚRA NÁŠHO TÁBORA:
1. Deti sú rozdelené do oddielov podľa veku a pohlavia. Požadovaný presun detí v oddieloch sa snažíme akceptovať v rámci možnosti ubytovania a počtu deti.
2. Oddielová/ý vedúca/i sa stará o 10 -12 detí (6 až 9 ročných, s praktikantom), o 12 -14 detí (10 až 12 ročných), o 12 -14 detí (13 až 15 ročných).
3. Programový zástupca vedúceho tábora zabezpečuje športový a kultúrny program.
4. Zdravotný zástupca vedúceho tábora je lekár s ďalším kvalifikovaným zdravotníkom.
5. Vedúci tábora je skúsený OAZASák, viackrát úspešný odd. vedúci i zástupca vedúceho tábora.

PROGRAM TÁBORA realizujeme formou hier, súťaží a dobrej zábavy. Deti aktívne ovplyvňujú život v tábore. Sú vedené k primeranej samostatnosti a spoluvytváraniu zdravej sociálnej atmosféry, v duchu kamarátstva malých, starších i dospelých. Neučíme ako funguje podnik či štát, čo urobiť na prežitie a ako sa smiať, či podnikať. Učíme - vedieme deti k tolerancii, úcte a slušnému správaniu sa k rodičom, starším a slabším i poznaniu a láske k prírode.

TÁBOR
Tento rok sa počas leta budeme zabávať v rekreačnom zariadení BRANKO, 6 km od Novej Bane. Tešíme sa na nové zážitky. Viac informácií o tábore 2018 tu .

Samozrejmosťou je slušný prístup všetkých hospodárskych pracovníkov, dostatok kvalitnej stravy i užívanie objektu – areálu RS. Vážení priatelia, mohol by som vykresľovať viac, ale verím, že stačí uvedené. Je už len na Vás, aby ste zhodnotili naše skúsenosti, posúdili otvorené jednanie i dlhodobé poskytovanie kvalitných služieb. Nemáme na reklamu, ale máme vďačné táborové deti a výborné renomé. Ponúkame tábory, s ktorými budete určite spokojní. Deti ktoré s nami boli tvrdia, že OAZAS tábor je najlepší a radi sa k nám vracajú. Nikto Vám nedá viac poistenia, zliav, ani nič. Radi Vás o tom presvedčíme.

Za tým čo je napísané si stoja OAZAS-áci a zodpovedajú Kašprákovci.
Kamaráti, termíny turnusov tábora Mr.OAZAS 2018 sú jasné!!! Pozri tu.

Meniny oslavuje:

Zajtra má meniny: